24 godziny

1 komentarze

Program na 24 godziny


Właśnie dzisiaj dla osób uzależnionych od hazardu, narkotyków, alkoholu, seksu, jedzenia.

Właśnie dzisiaj chcę spróbować przeżyć ten dzień dobrze i nie od razu załatwić w nim problemy całego mojego życia. Spróbuję przeżyć go tak, jak nie miałbym jeszcze odwagi żyć przez resztę mojego życia.

Właśnie dzisiaj chcę być szczęśliwy. Zakładam, że prawdą jest:
"Najczęściej ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile postanowią nimi być" (Abraham Lincoln).

Właśnie dzisiaj chcę dostosować się do tego co jest, a nie próbować dostosowywać wszystko do moich własnych życzeń. Chcę sprostać losowi, jakikolwiek on będzie.

Właśnie dzisiaj chcę ćwiczyć mój umysł. Chcę poznawać rzeczy godne poznania. Chcę nauczyć się czegoś użytecznego. Chcę czytać coś wymagającego wysiłku, myślenia, skupienia.

Właśnie dzisiaj chcę ćwiczyć moją wolę na trzy sposoby - zrobię coś dobrego i nie wypomnę tego, nie pochwalę się tym - dokonam co najmniej dwu rzeczy, na które zwykle nie mam ochoty - nie okażę nikomu, że uczucia moje zostały zranione.

Właśnie dzisiaj chcę mieć plan postępowania: mogę nie trzymać się go ściśle, lecz spróbuję uchronić się od pochopności i niezdecydowania.

Właśnie dzisiaj znajdę spokojną chwilę dla siebie i spróbuję się odprężyć. Spojrzę wtedy na moje życie z lepszej perspektywy.

Właśnie dzisiaj chcę pozbyć się obaw i cieszyć się tym, co piękne. Ufam, że dając z siebie dużo światu, dużo przez to zyskuję.

24 godziny na dobę


Praca zbiorowa, jest to poradnik duchowy, z którego bogactwa myśli i doświadczeń korzysta od lat wiele powracających do zdrowia osób. Pomoże Ci odkryć siłę modlitwy i stworzyć solidny fundament życia duchowego i osobistego. Poradnik jest zbiorem myśli przewodnich i medytacji dla wszystkich, którzy każdy dzień, każde "dzisiaj" pragną rozpocząć lub zakończyć chwilą refleksji.

Głównym zarzutem, z jakim spotyka się program 12 Kroków, to bardzo mocne ukierunkowanie na wiarę w Boga. Na samym początku, przy pierwszym kontakcie z Programem 12 Kroków i publikacją "24 godziny na dobę", dla wielu osób jest to przeszkodą i nie do przyjęcia. Co na ten temat ma do powiedzenia jeden z założycieli ruchu AA - Bill W.
 
"Bóg, jak Go pojmujemy"
Zdanie: "Bóg, jak Go pojmujemy" jest chyba najważniejsze w całym słowniku AA. Owe cztery słowa zawierają w swej treści każdy stopień i kierunek wiary, dając każdemu możliwość wyboru wiary według własnego upodobania. Nie mniej ważne są zdania uzupełniające niejako to pierwsze stwierdzenie: "siła wyższa" oraz "moc większa od nas samych". Dają one wszystkim tym, którzy z jakichkolwiek powodów nie uznają Boga, możliwość zrobienia pierwszego kroku w rzeczywistość dla niego dotychczas zamkniętą - w zakres działania wiary.
Poznaj » 6 Prawd Billa W.
 
Oryginalny tytuł: 24 hours a day Autor: Praca zbiorowa
 
Poniżej docelowo znajdą się opracowania na każdy dzień w roku. Jeżeli chcesz śledzić i otrzymywać te informacje na bieżąco, skorzystaj z zamieszczonego na blogu kanału » RSS. 24 godziny na dobę


 » styczeń  » luty  » marzec  » kwiecień
 » maj  » czerwiec  » lipiec  » sierpień
 » wrzesień  » październik  » listopad  » grudzień

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bardzo fajne są te teksty. Dają do myślenia. Ale są strasznie trudne do odczytania z powodu słabego kontrastu elementów. Szare literki na sinym tle z dodatkowym jasnym poddrukiem to katorga dla oka ;-)

Home